23.08.2006 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tři čtvrtiny z kontrolovaných prodejců na výstavě Flora nedodržely předpisy

Pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) společně s policisty kontrolovali na mezinárodní výstavě květin Flora Olomouc prodejce, jak dodržují předpisy. Tři čtvrtiny z kontrolovaných šestnácti provozoven, které nabízely občerstvení, textil, obuv či průmyslové zboží, se dopustilo chyb. Informovala o tom ředitelka inspektorátu ČOI Moravskoslezského a Olomouckého kraje Danuše Kotalová.

Podle ředitelky inspektorátu prodávající nedodrželi především informační povinnosti u prodávaných výrobků, například o způsobu údržby a použití, neinformovali spotřebitele o ceně prodávaných výrobků a nevydali doklady o zakoupení výrobků se stanovenými údaji. Dva prodejci použili měřidlo s neplatným úředním ověřením a jeden neumožnil zákazníkovi ověřit si správnost podané porce, protože neměl měřidlo, dodala.
Do doby zjednání nápravy zakázali kontroloři prodej zboží v hodnotě téměř 30 000 korun. Dále uložili deset blokových pokut v celkové výši 6000 korun. Dva prodejce čeká správní řízení.
Vedoucí výstavnického úseku Výstaviště Flora Ludmila Grecmanová uvedla, že vedení Výstaviště Flora, že za dodržování norem ve stáncích prodejců nenese odpovědnost. Ve smlouvě o pronájmu plochy se podle ní prodejci zavazují, že budou dodržovat veškeré předpisy. Podotkla, že s prodejci, kteří nebudou dodržovat předpisy, nebudou dále spolupracovat, protože poškozují jméno výstaviště.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down