02.03.2009 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tři měsíce na dohodu s věřiteli

Akciová společnost CE Wood, která je od konce ledna v insolvenčním řízení, získala čas na případnou dohodu s věřiteli. Krajský soud v Brně dnes vyhověl její žádosti na tříměsíční ochranné moratorium před vyhlášením úpadku. Uvedl to místopředseda soudu Jan Kozák. A.s. CE Wood, mateřská společnost největšího tuzemského lesnického a dřevařského holdingu, je v insolvenci kvůli nesplaceným pohledávkám.

Žádost o moratorium a.s. CE Wood podala ve čtvrtek 26. února. Podle Kozáka bylo povoleno na dobu tří měsíců tak, jak dlužník předpokládal. Soud si přitom ponechal pravomoc své rozhodnutí zrušit v případě, že postup řešení navržený dlužníkem nebude proveditelný. Podle odůvodnění totiž a.s CE Wood v návrhu na ochranu připustila, že je v úpadku, což je podmínkou k povolení moratoria. Soud podle Kozáka přihlédl k jejímu postavení na trhu, majetku a také k počtu zaměstnanců. Zohlednil i souhlas nadpoloviční většiny věřitelů, který a.s. CE Wood k žádosti o ochranu přiložila.
Insolvenční řízení s největší tuzemskou lesnickou a dřevařskou firmou bylo zahájeno 26. ledna na návrh státního podniku Lesy ČR. Ty své pohledávky za CE Wood vyčíslily na 156 milionů korun. Podle údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku doručili věřitelé soudu do pátku 26. února celkem 68 pohledávek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down