31.01.2014 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tři projekty se hlásí o dotace ze strategického plánu LEADER

Tři projekty naučných stezek budou v Posázaví soupeřit o dotaci ze Strategického plánu LEADER (SPL), který administruje Místní akční skupina Posázaví. K rozdělení má 1,3 milionu korun. V poslední 11. výzvě k předkládání žádostí o finanční příspěvek byly předloženy tři projekty v celkové hodnotě 2,8 milionu korun, z toho požadovaná dotace činí 2,4 milionu korun. Nové naučné stezky chtějí postavit ve Lbosíně, Jílovém u Prahy a Týnci nad Sázavou, řekla manažerka SPL Marie Škvorová. Uvedla to Jaroslava Tůmová z MAS Posázaví.

„Veřejné obhajoby projektů budou 25. února od 8 hodin, harmonogram bude zveřejněn na www.posazavi.com. Podívat se může přijít každý, koho zajímá, co se v regionu chystá,“ dodala Marie Škvorová. Obhajobám bude podle ní předcházet cesta po projektech. Vybrané projekty budou registrovány na Státním zemědělském intervenčním fondu na začátku března.

V 11. výzvě se budou rozdělovat finanční prostředky, které vznikly díky úsporám ve výběrových řízeních na realizaci projektů z předchozích výzev. Na základě rozhodnutí programového výboru se tentokrát podpoří pouze Fiche 2 – Poznejte to u nás, tedy aktivity zaměřené na tvorbu, obnovu a rozšíření naučných či jiných tematických stezek, které povedou ke zprůchodnění krajiny. Žádosti o dotaci mohli předkládat zemědělští podnikatelé, podnikatelé v cestovním ruchu, neziskové organizace, obce a svazky obcí.

S pomocí peněz ze Strategického plánu LEADER byla v Posázaví v letech 2007–2013 postavena nová hřiště, opraveny kapličky a hasičské zbrojnice, vybudována vesnická muzea nebo naučné stezky. MAS Posázaví v tomto období rozdělila mezi 88 projektů 87,9 milionu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down