Tři zlaté medaile pro Budějovický Budvar

Prémiový světlý ležák Budweiser Budvar byl v celosvětové soutěži pro hodnocení kvality výrobků Monde Selection oceněn prestižní cenou Grand Gold za mimořádně vysokou kvalitu. Budweiser Budvar si tuto kvalitu udržuje dlouhodobě: od roku 1987 získal v Monde Selection již šest zlatých medailí. Tmavý ležák Budweiser Budvar a světlý ležák Pardál Echt navíc obdržely v letošním ročníku další dvě zlaté medaile.Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí Budvaru Petr Samec.

Hodnocení výrobků provádí již 49 let belgický International Institute for Quality Selections. Soutěž patří mezi největší na světě: letos bylo do soutěže přihlášeno 2451 výrobků od 836 výrobců z 83 zemí. V kategorii piva bylo testováno 274 vzorků z 98 pivovarů v 64 zemích.
Prestižní zlatá medaile Grand Gold je udělována jen mimořádným výrobkům, které vyhovují mnoha parametrům kvality. U piva se hodnocení skládalo z odborného posouzení senzorických vlastností a laboratorních rozborů. Hodnoceno bylo dvacet takzvaných organoleptických parametrů. Degustace prováděla komise složená z nezávislých expertů z pivovarnického průmyslu, vysokoškolských profesorů a profesionálních degustátorů. Řada členů komise pracuje v belgickém institutu Meurice, který je světově uznávanou odbornou organizací v oboru pivovarnictví a kvasné technologie.
Zlaté medaile Monde Selection získaly také další dva produkty Budějovického Budvaru. Tmavý ležák Budweiser Budvar, který je na trhu od roku 2004, tím rozšířil svou sbírku domácích i zahraničních ocenění na deset. Světlý jedenáctistupňový ležák Pardál Echt se prodává teprve od loňského června a zlatá medaile z Monde Selection je jeho prvním oceněním kvality.
„Pro nás je zisk tří zlatých medailí velkým úspěchem. Je to ale i velmi dobrá zpráva pro naše zákazníky. Nezávislá odborná porota prověřila řadu parametrů, z nich každý musel splnit požadovaná kritéria. Ocenění v této soutěži je tedy komplexním zhodnocením kvality našeho piva. Těší nás také to, že v této soutěži získáváme ocenění opakovaně,“ uvedl sládek Budějovického Budvaru, Ing. Adam Brož. Prémiový světlý ležák Budweiser Budvar obdržel od roku 1987 v Monde Selection již šest zlatých medailí a kvalitu si tedy udržuje dlouhodobě. V ročnících 1999 až 2001 získal dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili na Monde Selection také pivní speciál Bud Premier Select.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *