01.12.2015 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tržby Bohemia Sektu se meziročně zvýšily

Tržby předního českého výrobce sektu a tichých vín Bohemia Sekt se od ledna do konce listopadu letošního roku meziročně zvýšily o tři procenta. Hlavní sezonu však firma čeká až před Vánocemi, když v prosinci se tržby zvyšují až na trojnásobek průměrného měsíce. Na dnešním setkání s novináři to uvedl ředitel firmy Ondřej Beránek. Za celý loňský rok tržby společnosti stouply o šest procent na 1,6 miliardy korun.

Na zvýšení tržeb se podle něho nejvíce promítl nárůst prodeje základní řady sektů a tichých vín. Firma letos představila i několik novinek jako nový Bohemia Sekt La Fleur s výraznou vůní a chutí v kategorii demi sec a nový koktejl z řady šumivých nápojů Avanti s chutí máty a bezinkové šťávy. Firma loni vydělala 284 milionů korun, což je nejlepší výsledek od roku 2001. Meziročně se tak zisk po zdanění zvýšil o třetinu. "Meziroční nárůst zisku odpovídá změně stavu rezerv a opravných položek v provozní oblasti - museli jsme totiž rozpustit rezervy na některá rizika, která nás přestala ohrožovat," řekl již dříve Beránek. Podle něj tedy šlo o mimořádnou účetní záležitost, která se už v této podobě nebude v dalších letech opakovat. Společnost loni prodala téměř 26 milionů lahví, z toho přibližně čtyři procenta mimo ČR. Hlavním exportním trhem bylo Slovensko. Jenom sektů a šumivých nápojů prodala firma skoro 13 milionů lahví, což je podle Beránka nejlepší výsledek od roku 1999.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down