09.11.2006 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

TTD Cukrovary váhají, zda investují miliardy korun do cukerních kvót Eastern Sugar

Poté, co cukrovary Eastern Sugar uvedly, že chtějí v České republice zastavit výrobu, největší zpracovatel cukrové řepy v České republice Cukrovary TTD oznámily, že mají zájem odkoupit cukerní kvóty své konkurence. Vedení Cukrovarů TTD předpokládá, že by se během tří let investovalo 1,5 až dvě miliardy korun do koupě kvót Eastern Sugar a do produkce bioetanolu. S konečným rozhodnutím o investici váhají kvůli nedostatkům v legislativě o výrobě a využití biopaliv v ČR, uvedl generální ředitel a předseda představenstva Cukrovary TTD Oldřich Reinbergr.

Investice podle Reinbergra zahrnuje výstavbu nového lihovaru. Lihovar bude vyrábět etanol i bioetanol a společnost ho chce postavit u svých provozů v Českém Meziříčí nebo v Dobrovicích. Do svého rozvoje a výstavby nových závodů firma od roku 1992 investovala zhruba tři miliardy až 3,5 miliardy korun, dodal šéf Cukrovarů TTD, které zaujímají 44 procent domácího trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down