09.01.2001 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Turecko zvýšilo cla na dovoz masa a zvířat

Poslední prosincový den roku 2000 oznámila turecká vláda v oficiálním věstníku úpravu dovozních cel.

Informovala o tom agentura CzechTrade s tím, že podle rozhodnutí podsekretariátu pro mezinárodní obchod bude Turecko vybírat dovozní cla na zboží dovážené ze států Evropské unie, Evropského sdružení volného obchodu, Rumunska, Litvy, Estonska, Česka, Slovinska, Polska, Makedonie i z dalších zemí od nuly do 232,5 %.
Jak agentura dáíle uvádí, maximální celní sazba 232,5 % se týká dováženého hovězího a vepřového masa a části zvířat, jako jsou koně, osli, ovce a kozy apod. Na živý dobytek je uvaleno clo ve výši 139,5 %.
Nulová dovozní cla se naopak vztahují na plemenný skot, různé textilní výrobky, syntetická vlákna, látky a produkty z nich. Mezi zboží, které je osvobozeno od cla, patří také např. zárodky bource morušového, osevní pšenice, len, hlemýždí ulity, krunýře vodních živočichů, látky užívané k výrobě parfémů, pryskyřice, bambus, rákos, čistá síra, bílý mramor, obvazy a náplasti, obohacené kobaltové rudy, různé minerály, pesticidy pro zemědělství a nástroje.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down