28.06.2022 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tuzemská vína mají z Oenofora jeden titul šampiona, tři putují za hranice

Na letošním ročníku soutěže Oenoforum, které je jedinou soutěží v ČR pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví), získalo titul šampiona mladých vín bzenecké Vinařství Kněží hora za Sauvignon 2021, pozdní sběr. Další tři tituly šampiona získala zahraniční vinařství. Nejlepší kolekci vín mělo mikulovské Vinařství Volařík. V tiskové zprávě o tom informoval Svaz vinařů, který soutěž pořádá.

Do 16. ročníku soutěže bylo přihlášeno 593 vín z Rakouska, Německa, Slovenska, Chile, Itálie, Nového Zélandu, Bulharska, Moldávie, Španělska a samozřejmě také České republiky. Titul šampiona bílých vín získal Ryzlink rýnský 2020, akostné odrodové víno ze slovenského Zámockého vinárstva, šampionem červených vín se stal Noya Syrah reserve 2019 z bulharského vinařství Vinarska izba Noya a titul za nejlepší cuvée připadl dalšímu slovenskému vínu Winemaker´s cut Cuvée Modré rieky 2018, akostné značkové víno od vinařství Víno Mrva & Stanko. Tuzemská vína pak bodovala v osmi kategoriích. Patronace OIV zavazuje pořadatele k dodržování přísných nařízení. K nim navíc přidává Svaz vinařů další závazky. "Obrovský důraz klademe na čtyři věci. Za prvé to je víno, toho nikdy není přihlášeno více než 600 vzorků, aby měli degustátoři dostatek klidu pro kvalitní hodnocení. Za druhé to jsou lidé, jak personál, tak skladba degustátorů je součástí mimořádně přátelské a současně profesionální atmosféry. Za třetí doprovodný program, u kterého vždy přemýšlíme o něčem, co degustátorům, našim hostům udělá radost. A za čtvrté to je místo, které je každý rok jiné, ale originální a svým způsobem výjimečné," uvedl prezident Svazu vinařů Martin Chlad. Letos se soutěž uskutečnila v areálu vinařství Thaya v Havraníkách na Znojemsku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down