27.03.2007 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Týrané zvíře by mohlo propadnout obci

Za ubližování zvířeti či nedostatečnou péči zřejmě bude moci být chovatel nově potrestán i tím, že týraný živočich propadne obci s rozšířenou působností. Ta se stane jeho majitelem, a získá tak možnost zvíře prodat nebo darovat tomu, kdo zajistí řádnou péči. Zavedení nového postihu zahrnuje novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, který tento týden má projednat vláda. Norma by měla začít platit od července.

Sankce vychází ze zkušeností, kdy lidé, kterým bylo týrané zvíře odebráno, nejsou ochotni platit za péči o něj. Náklady pak musí hradit obec, ačkoli není majitelem. Tato praxe vedla podle některých odborníků i k tomu, že obce nechtěly týraná zvířata chovatelům odebírat. Propadnutí proto umožní obci stát se jejich majitelem.
Změnit se má také úprava přestupků a správních deliktů. Podle návrhu bude jako týrání posuzováno nejen přesně zákonem vyjmenované nevhodné zacházení se zvířaty, ale i další prohřešky proti obecnému znění zákona, jako je zranění zvířete nebo jeho chov v nevyhovujících podmínkách. Sankce jsou stanoveny dle závažnosti až do půl milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down