U Miroslavi na Znojemsku má vyrůst šest hal pro chov prasat

- Zemědělské družstvo Jiřice u Miroslavi ze Znojemska investuje do stavby šesti hal pro chov prasat. Využije chátrající a už nepoužívaný areál v Dolenicích kvůli snaze rozšířit produkci podniku. Nový provoz by měl začít fungovat v roce 2016, vyplývá z informací uveřejněných na Informačním portálu EIA.

Podobné aktivity se na Znojemsku objevily letos už dvě, nové výkrmny prasat hodlají stavět Zemos Lesná a Zemědělské družstvo Petřín. Všechny zemědělské společnosti se rozhodly investovat i přesto, že podle ředitele Svazu chovatelů prasat v Čechách a na Moravě Jan Stibala je chov prasat na rozhraní. „Je otázka, kterým směrem se nyní chov pohne. Cena jatečných prasat se za poslední dobu propadla o 15 procent, cena vepřového se však nezměnila. Mnozí tedy zatím ještě s investicemi vyčkávají,“ řekl Stibal.
Podle něj je barometrem cena vepřového v Německu, kde už se pokles zastavil. Pokud už znovu cena nebude klesat, míní, že chovy v Česku by se mohly pomalu odrazit ode dna. Na jižní Moravě ještě loni počty chovaných prasat klesaly, zastavily se na 167 000 kusů, což je o 11 procent méně než v roce 2012.
Jiřické družstvo chce chovem prasat rozšířit živočišnou výrobu. V šesti halách má být místo pro 6000 selat v předvýkrmu a zhruba pro 1600 prasnic. Což znamená, že hmotnost chovaných zvířat se zvýší proti dřívější minulosti téměř na dvojnásobek.
Společnost měla v roce 2012 tržby přes 130 milionů korun, zabývá se jak rostlinnou výrobou, tak živočišnou. Kromě prasat chová i skot, ovce a drůbež.*

Komentáře ke článku 1

 • Od Ms.Rebecca David

  Od Ms.Rebecca David
  S respektem

  Ahoj drahá, já jsem paní Rebecca David jediná dcera pozdní rodičů Mr. a paní Johnová Davida. Chci investovat obrovské množství peněz v country.Please Chci, abys mě kontaktovat, aby mi, abych vám poskytnout více informací, jak budeme postupovat.

  Díky a Bůh vám žehnej.

  Slečna Rebecca David.

  N / B: Potřebuji vaši okamžitou plz odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *