08.08.2006 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

U sazby DPH zatím chybí výklad

Změna sazby daně z přidané hodnoty z 19 na pět procent, která se od letošní července nastala u některých výrobků, se týká mimo jiné i rostlin a semen. Jak ji však uplatňovat v praxi zatím nemají jasno ani pěstitelé, ani státní orgány. Problémem je totiž v tom, jakou sazbu DPH aplikovat na různé produkty a úkony spojeny s květinářstvím.

„Samotné nové sazby DPH u květin jako takových problém nečiní, složitější se ukázalo, určit správnou sazbu daně například u již naaranžovaných květin, u květin prodávaných v květináčích, u provedených výsadeb květin nebo cibulí apod.,“ říká Huga Roldán z oddělení vnější komunikace ministerstva zemědělství s tím, že zcela konkrétní a jednoznačnou odpověď se pracovníci MZe nedověděli ani na ministerstvu financí. „Šlo totiž o poslaneckou iniciativu změny zákona a ani příslušný odbor ministerstva financí nemá v této věci zcela jasno,“ vysvětluje Roldán.
Kompetentní úředníci obou ministerstev se proto dohodli, že připraví výklad nových předpisů a společně s organizacemi sdružující pěstitele květin uspořádají v září k této problematice osvětový seminář. Na něm by měly být podle Roldána problémy s novými daňový předpisy vyjasněny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 4MB (0.8% of 500MB)