24.10.2022 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

U Uherčic na Znojemsku má vzniknout velkochov brojlerů

U Uherčic na Znojemsku má vzniknout na místě, kterému se říká Dvůr Mitrov, 12 hal pro výkrm brojlerů s kapacitou půl milionu kuřat. Stavět ji chce zemědělský podnik Zemspol Dešná, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Jelikož výkrm brojlerů trvá pět týdnů, celková roční kapacita má být přes 3,7 milionu kusů.

Podnik je součástí společnosti Rhea Holding, jejímž dominantním oborem je zemědělství. Firmy, které jsou součástí, obhospodařují 22 tisíc hektarů pozemků na jižní a jihozápadní Moravě, na jižním Slovensku a v jižních Čechách. Nové moderní haly pro výkrm kuřat budou stát částečně na manipulačních a stavebních pozemcích, částečně na současném poli. Dvůr Mitrov dříve fungoval jako vepřín, který zde vznikl po druhé světové válce.

Při snaze o povolení záměru podnik argumentuje i tím, že se do Česka denně dováží 320 tun kuřecího masa denně, a nový chov tak přispěje ke zvýšení potravinové soběstačnosti. Stavba měla začít letos a skončit za 12 měsíců.

V nedaleké Jemnici na Třebíčsku měla firma Zeobs z Rhea Holdingu stavět mj. zázemí pro chov dobytka a zpracovatelský závod na drůbež s kapacitou 400 tun ročně. Obyvatelé tyto záměry v zářijovém referendu odmítli a zastupitelé Jemnice musí nyní udělat všechny možné kroky, které tomu budou bránit.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down