06.06.2011 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Účast v projektu stoupá

Ve školním roce 2010/2011 se projektu Ovoce do škol účastní celkem 370 241 žáků z 3 143 škol ve všech regionech ČR. Oproti minulému školnímu roku to znamená nárůst počtu dětí zapojených do projektu o více než deset procent. Celková finanční podpora ze zdrojů EU a ČR činí v tomto školním roce necelých 89 milionů korun. Uvedla to tisková mluvčí Státního zemědělského a intervenčního fondu Kateřina Bőhmová s tím, že školy se do tohoto projektu zapojují již druhým rokem.

Jeho základním cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně základních škol. „Velmi pozitivně vnímám zapojení až 81 procent dětí z cílové skupiny do tohoto projektu, což je v celoevropském měřítku vynikající výsledek“, sdělil Oldřich Černoch, pověřený řízením SZIF. Produkty jsou dětem dodávány zdarma, bez finančního příspěvku rodičů. Podpora je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, balené ovoce a zeleninové šťávy, které neobsahují konzervanty ani přidaný cukr, sladidla, sůl či tuky.
Mluvčí dodala, že během školního roku není možno měnit schváleného žadatele, se kterým uzavřely smlouvu o dodávání produktů. Školy mohou ke změně dodavatele přistoupit od příštího školního roku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down