05.07.2000 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Účetnictví se nemění

Poslanecká sněmovna zejména díky hlasům poslanců pravicových stran zamítla včera návrh novely zákona o účetnictví. Jak jsme již informovali, mohla tato novela některé podnikatele značně ohrozit.

Šlo zejména o to, že všichni podnikatelé zaměstnávající více než 10 osob by podle ní měli nadále účtovat povinně pouze v podvojném účetnictví. To by znamenalo nejen pořízení nového software, případně i angažování odborníků na vedení účetnictví. Hlavní problém by byl v tom, že v okamžiku, kdy by novela začala platit (a k tomu mělo dojít začátkem příštího roku), by těmto podnikatelům vznikla dodatečná daňová povinnost, neboť tímto v podstatě administrativním aktem by se jim zvýšil zdanitelný zisk o hodnotu zásob a o rozdíl z neuhrazených pohledávek a závazků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down