04.08.2015 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ukrajina čeká přes pokles sklizně větší vývoz obilí

Ukrajina by měla v této sezoně vyvézt více obilí, přestože objem její obilné produkce klesne. Uvedl to včera ukrajinský ministr zemědělství Oleksij Pavlenko. Kyjev to zdůvodňuje nižší spotřebou na východě země, kde bojují vládní síly proti místním separatistům, dále vysokými zásobami na konci minulé sezony a zvýšenou poptávkou ze Západu.

Ukrajinský export by podle Pavlenka měl za rok do příštího června stoupnout na 36 milionů tun ze 34,9 milionu tun vyvezených v předešlé sezoně. V červenci se export meziročně zvýšil o více než deset procent  zhruba na 2,5 milionu tun.
Ukrajinští obilnáři sklidili k dnešnímu dni 30,1 milionu tun obilí. Pavlenko podle agentury Reuters potvrdil, že letos ministerstvo čeká pokles sklizně  zhruba na 60 milionů tun ze 63,8 milionu tun v roce 2014.
Ukrajina by měla v této sezoně spotřebovat deset milionů tun pšenice, čtyři miliony tun ječmene a 7,8 milionu tun kukuřice. Srovnatelné údaje za minulý rok ministerstvo podle agentury Reuters neuvedlo.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down