08.11.2004 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ukrajina chystá rekordní vývoz obilí

Letošní sklizeň obilnin na Ukrajině by mohla dosáhnout rekordních 42,5 milionu tun, uvádí tamní ministerstvo zemědělství. Loni byla sklizeň zhruba poloviční. Někteří odborníci ale poukazují, že odhad letošní sklizně je přehnaný a uvádějí úroveň kolem 37 až 38 milionů tun.

Kukuřice, která hlavně přispívá k letošnímu rekordu, by se mělo sklidit asi deset milionů tun. Zatím se jí z 60 procent sklizňových ploch sklidilo 5,5 milionu tun. Vláda minulý týden odhadovala, že rekordní sklizeň kukuřice pomůže Ukrajině vyvézt v tomto hospodářském roce do června příštího roku zhruba 12 milionů tun obilnin. V předchozím marketingovém roce ze země odešlo 2,8 milionu tun a v předchozím roce 10,7 milionu. Ukrajina letos vyvezla již 4,5 milionu tun obilnin. Analytici předpokládají, že export ukrajinského obilí dosáhne v této sezóně nejvýše osm milionů tun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down