29.04.2015 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

UniCredit Bank podporuje české zemědělce, uspořádala pro ně setkání se zahraničními partnery

Čeští zemědělci v loňském roce vyvezli více než 250 tisíc tun ovoce a zeleniny, tlačí je však snižování výkupních cen vlivem ruských sankcí. V hledání nových příležitostí jim pomůže i UniCredit Bank, která chce dále posílit svou pozici financování v zemědělském sektoru v Česku. Ve spolupráci s Italsko-českou obchodní komorou uspořádala seminář jako pozvánku na italský veletrh ovoce a zeleniny MACFRUT 2015, který se koná 23. až 25. září v italském Rimini . Odborný seminář, kterého se účastnili přední čeští dovozci a vývozci ovoce a zeleniny, slavnostně zahájil místopředseda představenstva UniCredit Bank, Paolo Iannone a prezident veletrhu MACFRUT, Renzo Piraccini.

Situaci na trhu zemědělských produktů komplikují zejména ruské sankce, které omezují přístup na dlouhodobě nejvýznamnější mimoevropský trh se zhruba 2% podílem na celkovém exportu. Odhadovaná ztráta se sankcemi spojená má jen za loňský rok přesáhnout 250 milionů Kč. Ovoce a zeleninu čeští producenti do Ruska prakticky nevyváží (v loňském roce pouze 880 tun), pokles poptávky ale vytváří tlak na jejich výkupní ceny. Ovoce a zelenina tak v novém rámci Společné zemědělské politiky Evropské unie patří mezi takzvané citlivé komodity.

V hledání nových příležitostí pro vývoz proto UniCredit Bank a UniCredit Leasing české zemědělce maximálně podporuje. 28. dubna 2015 ve spolupráci s Italsko-českou obchodní komorou uspořádala prezentaci italského veletrhu MACFRUT 2015, kde se čeští pěstitelé, distributoři a obchodníci s ovocem a zeleninou a příslušných návazných služeb setkali se svými italskými protějšky.

Podrobnější informace o průběhu tiskové konference a pořádání veletrhu ovoce a zeleniny MACFRUT vám přineseme v nejbližším čísle týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down