30.09.2008 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unie je pro lepší zacházení se zvířaty

Přípravy na české předsednictví a konkrétně návrhy týkající se uvádění pesticidů na trh, welfare zvířat, problematika krmiv – taková byla témata jednání ministra zemědělství Petrem Gandaloviče s komisařkou zodpovědnou za oblast zdraví Androullou Vassiliou. Informoval o tom tiskový mluvčí Petr Vorlíček.

„Nařízení o pesticidech je tématem, kterému je věnována velká pozornost, a českému předsednictví pravděpodobně připadne úloha dokončit jednání,“ vysvětlil Gandalovič.
Podobně chce české předsednictví ve spolupráci s eurokomisařkou Vassiliou dále posunout práci na welfare zvířat, dokončit jednání o uvádění krmiv na trh a legislativu pro označování potravin. Komise připravuje pro příští rok Zprávu o kontrolách v oblasti potravin a krmiv, Zprávu o značení potravin v souvislosti s pohodou zvířat a zmiňovanou Zprávu o implementaci hygienického balíčku. „V oblasti pohody zvířat je prioritní revize Směrnice týkající se porážení a utrácení, včetně protinákazových důvodů. Evropská komise plánuje předložit nařízení řešící pohodu zvířat při transportu, pravděpodobně během našeho předsednictví,“ dodal 1. náměstek ministra Ivo Hlaváč.
Na 20. ledna příštího roku, tedy za českého předsednictví, je v Bruselu plánovaná konference k problematice animal welfare, a to za účasti eurokomisaře pro obchod Petera Mandelsona, jeho kolegyně Vassiliou, zástupců Světové obchodní organizace (WTO), Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) a nevládních organizací.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down