22.11.2004 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unie souhlasí s podporou českého medu

Evropská komise schválila český program pro zlepšení produkce medu a jeho uvádění na trh, který připravilo ministerstvo zemědělství. Agroweb o tom informoval mluvčí MZe Martin Severa.

Účelem programu je v rámci daných opatření podpořit jednotlivé kroky spojené s produkcí a prodejem českého medu. Konkrétně jde o technickou pomoc, boj proti varoáze, racionalizaci kočování, rozbory vzorků medu, obnovu včelstev a podporu výzkumu produkce kvalitního medu. Všechna zmíněná opatření vedou podle Severy k udržení a posílení vysokého kreditu a dobrého jména českého medu v Evropě i ve světě.
Prostředky vyhrazené z národních i unijních zdrojů na tento program se budou pro roky 2005 až 2007 pohybovat ve výši 30, 38 a 45 milionů korun. Severa uvedl, že MZe v současné době vytváří směrnici na poskytování finančních prostředků a společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem připravuje administraci těchto podpor tak, aby včelaři mohli peníze čerpat co nejdříve. Současně probíhají i konzultace s Českým svazem včelařů. „Program bude přístupný všem včelařům v naší republice a jeho otevření předpokládáme v jarních měsících roku 2005,“ uvedl Severa s tím, že podrobnosti budou po uzavření všech jednání včas oznámeny.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down