03.04.2017 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unie: Vejce se budou před Velikonocemi prodávat za 3,50 koruny

Vejce, tradiční symbol svátků jara, se před Velikonocemi budou prodávat asi za 3,50 koruny za kus, řekla předsedkyně Českomoravské drůbežářské unie Gabriela Dlouhá. Loni byla jejich cena zhruba o 50 haléřů nižší. Cena se zvýšila, protože nyní už nejsou tak velké přebytky na evropském trhu jako loni.

"Očekává se, že ceny vajec se již před Velikonocemi zvyšovat nebudou, obchodníci se budou snažit tak jako obvykle v tomto období přilákat zákazníky na různé slevové akce. Cenová úroveň je ale oproti minulým Velikonocům vyšší," sdělila Dlouhá. Podle ní je česká produkce bílých vajec nízká, na trhu budou bílá vejce spíše z polského dovozu. Zároveň připomněla problémy některých velkých polských dodavatelů. Čeští veterináři například loni na podzim stahovali z prodeje 3,5 milionu polských vajec kvůli salmonelóze.

Dovozy polských vajec na český trh se dlouhodobě zvyšují. Podle drůbežářů čeští zákazníci často nepoznají, zda si skutečně kupují česká vejce. Drůbežáři proto žádají, aby se země původu vajec musela psát na krabičce. Nyní se na krabičce označuje země, kde byla vejce balena. Zákazníci, pokud chtějí české produkty, se proto musí podívat dovnitř na značení přímo na vejci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down