16.09.2008 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unijní ministři se sjedou do Brna

Brno bude od 31. května 2009 do 2. června 2009 hostit zasedání ministrů odpovědných za zemědělství a rybolov všech 27 členských států EU. Agroweb o tom informoval tiskový mluvší MZe Petr Vorlíček

Součinnost ministerstva zemědělství s Úřadem vlády ČR a Jihomoravským krajem a městem Brno při zajištění neformálního jednání rady ministrů zemědělství a rybolovu EU dostala dnes konkrétní formu podpisem memorand o spolupráci. Memoranda podepsali místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra, ministr zemědělství Petr Gandalovič, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a primátor města Brna Roman Onderka.
„Společná zemědělská politika je jednou z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších politik EU. V průběhu českého předsednictví budeme právě v Brně na neformální radě diskutovat jedno z důležitých témat – Jak bude tato politika vypadat po roce 2013? Jakkoli bude rada neformální, půjde o to, aby toto téma skutečně posunula,“ sdělil po podpisu Memorand ministr Petr Gandalovič.
„Od počátku jsme prosazovali koncept, který ministr Gandalovič výrazně podporoval, aby předsednictví bylo záležitostí celé země, aby se na něm podílely regiony, kraje a města. Za našeho předsednictví se samozřejmě budeme muset zhostit úkolu řízení evropských záležitostí, ale zároveň nám to dává výjimečnou příležitost příslušná místa konání některé z více než stovky akcí v kalendáři předsednictví prezentovat,“ doplnil místopředseda Alexandr Vondra.
Dnes rovněž v Brně startuje kampaň k předsednictví ČR v Evropské unii v roce 2009 tzv. Road show, kterou připravuje Úřad vlády ČR, Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Jihomoravským krajem a městem Brnem. Smyslem kampaně je vzbudit zájem o otázky týkající se našeho předsednictví a přispět k pocitu národní hrdosti tím, že ČR se v roce 2009 po dobu šesti měsíců stane „prvním mezi rovnými“ v rámci členských států Evropské unie. Podle pravidelné půlroční rotace převezme předsednictví dne 1. 1. 2009 od Francie a předá jej 30. 6. 2009 Švédsku. Od vstupu naší země do EU v roce 2004 se bude jednat bezesporu o zatím nejnáročnější, ale zároveň nejprestižnější úkol, který bude muset ČR splnit.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down