09.09.2004 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unikátní sbírka masožravých rostlin ve skleníku Fata Morgana

V pražské botanické zahradě v Troji probíhá akce s názvem Masožravé dny ve skleníku Fata Morgana. Bohatý sortiment masožravých rostlin mohou obdivovat odborníci i laici do 12. září, sdělila mluvčí zahrady Veronika Trmalová.

Rozsáhlá sbírka masožravých rostlin trojské zahrady je zaměřena zejména na tropické i horské druhy rodu láčkovka. Zahrnuje osmdesát ze stovky známých druhů, přičemž padesát z nich si již mohou návštěvníci prohlédnout. Některé láčkovky v době výstavy kvetou.
Trmalová poukázala na nádhernou láčkovku z hor Sumatry Nepenthes jacquelinae, která byla objevena teprve před třemi roky, a je zřejmě jako první na světě vystavena ve skleníku Fata Morgana. Velmi cenná je podle ní expozice venezuelských stolových hor. Dominantní jsou v ní masožravé druhy heliamfor, bromélií rodu Brochinia a bublinatek.
Na terase v tropické i horské části skleníku je výstavka Masožravé rostliny zblízka. Návštěvník tam najde různé rody masožravých rostlin, ukázku pastí i semen. Venku před skleníkem je ukázka masožravých rostlin mírného pásma.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down