Unilesu z Agrofertu loni přes pokles obratu stoupl zisk o 85 procent na rekord

Lesnický Uniles patřící do koncernu Agrofert loni přes zhruba 11procentní snížení obratu na dvě miliardy korun zvýšil zisk o 85 procent na rekordních 90,7 milionu korun. Společnost to uvedla ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Firma zdůvodňuje rostoucí zisky vysokou poptávkou po lesnických zakázkách související s likvidací kůrovcové kalamity. Společnost stabilizovala také spolupráce s jedním z akcionářů, firmou Wood & Paper. Koncern patří do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše.

Vzhledem k pokračujícímu poklesu prodejních cen dříví na trhu to však ve skutečnosti znamená udržení objemu většiny prováděných činností," uvedla společnost. Za loňský rok se dostala na rekordní místo z hlediska objemu lesnické výroby, loni vytěžila a zobchodovala 1,4 milionu metrů krychlových dříví.
Společnost je jednou z hlavních vítězů veřejných zakázek státního podniku Lesy ČR na lesnické práce. Například loni zvítězila v pětimiliardovém tendru na lesnické práce a prodej dřeva pro léta 2021 až 2025. Z 29 soutěžených jednotek získala 12.
Firma měla loni 11 aktivních provozoven, dvě v Rumburku, po jedné v Chřibské, Rynolticích, Oseku u Duchcova, Mělníku, Lanškrouně, Sušici, Rýmařově, Hanušovicích a Slavkově u Brna.
Letos podle ní bude záviset jako v předchozích letech na vývoji kůrovcové kalamity, hlavním rizikem může být reakce světových trhů na pandemii. "Situaci může významně zhoršit pokles poptávky po výrobcích ze surového dříví (řezivo, buničina)," uvádí firma.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down