03.08.2006 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unilever ukončil první pololetí se ziskem přes dvě miliardy eur

Unilever, britsko-nizozemský výrobce potravin a spotřebního zboží, zvýšil za první pololetí letošního roku čistý zisk o devatenáct procent na 2,1 miliardy eur. Pololetní tržby vzrostly o šest procent na 19,8 miliardy eur. Zisk z běžných aktivit skupiny v pololetí stoupl o 22 procent na dvě miliardy. Podle generálního ředitele skupiny Patricka Cescau se ve výsledku projevil růst všech kategorií zboží ve všech regionech.

Tržby skupiny ve druhém čtvrtletí vzrostly o tři procenta na 10,26 miliardy eur a čistý zisk všech aktivit stoupl o 33 procent na 1,04 miliardy. Zisk běžných operací podniku ve čtvrtletí vzrostl o 37 procent na jednu miliardu eur.
Marže provozního zisku byla v prvním pololetí 14,4 procenta a byla meziročně vyšší o jeden procentní bod. Ve druhém čtvrtletí tato marže stoupla o dva procentní body na 14 procent.
Unilever investoval u přednostních kategorií zboží a v prioritních regionech. Podíl reklamy a propagace na obratu tak vzrostl o polovinu procentního bodu v pololetí a o 0,6 bodu ve druhém čtvrtletí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down