15.02.2005 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzita míří do Humpolce

Česká zemědělská univerzita (ČZU) otevře na podzim v Humpolci na Pelhřimovsku bakalářský studijní obor zaměřený na chov koní. Spolupracuje při tom s místní střední odbornou školou a učilištěm. V Humpolci tak vznikne ucelený systém vzdělávání od učebního oboru Chovatel koní přes stejný maturitní obor až po bakalářské studium. Informoval o tom rektor ČZU Jan Hron.

Studium může letos v Humpolci zahájit kolem 40 studentů. Přihlášky škola přijímá do konce března. Přijímací řízení, zaměřené na biologii na úrovni gymnázia se zaměřením na živočichy, se uskuteční začátkem června, uvedl proděkan Ivan Majzlík. Přednášet budou profesoři a docenti z univerzity, cvičení a semináře zajistí učitelé střední školy. Od akademického roku 2006/2007 absolvují studenti první ročník v Praze, druhý a třetí ročník v Humpolci. Studium bude zaměřeno hlavně na praxi. Absolventi najdou uplatnění v jezdeckém sportu jako trenéři, cvičitelé či rozhodčí. Mohou také podnikat v agroturistice nebo hipoterapii.
Možnost vzdělávání od učebního poměru až k bakalářskému studiu podle senátora Václava Jehličky výrazně zvýší kredit školy. "Rodiče budou vědět, že jejich děti zde mohou pokračovat i ve vysokoškolském studiu. Humpolec má šanci stát se vzdělávacím centrem se zaměřením na chov koní i v evropském měřítku," řekl Jehlička. ČZU má v současné době na několika fakultách přes 13 tisíc studentů. Zájem o studium podle Hrona převyšuje možnosti školy. Zřízením vysokoškolského pracoviště v Humpolci se ČZU podle Hrona přizpůsobuje poptávce. "Je třeba jít za zákazníkem, všechny fakulty směřují do regionů," poznamenal Hron.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down