01.09.2006 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚOHS akceptoval střednědobé tendry, rozhodnutí o způsobu vyhlášení nových tendrů se posunuje

Státní podnik Lesy ČR včera získal ve věci střednědobých tendrů kladné vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Antimonopolní úřad akceptoval variantu střednědobých tendrů s přechodným obdobím od ledna do října 2007, uvedl vedoucí odboru marketingu Lesů ČR Robert Kvapil. Podle něj to znamená, že do října 2007 by platily nynější smlouvy, podle nových smluv by se v lesích pracovalo od listopadu 2007.

Rozhodnutí státního podniku Lesy České republiky (LČR) o způsobu vyhlášení nových tendrů na práce v lesích se tak posunuje na konec příštího týdne. V nadcházejících dnech budou totiž LČR o tendrech ještě jednat s jednotlivými podnikateli, dodal Kvapil.
Připravenost k jednáním o přechodném období a střednědobých tendrech vyjádřily podle Kvapila ve společném prohlášení i Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH) a Sdružení podnikatelů v lesním hospodářství (SPLH).
Pokud by však firmy variantu střednědobých tendrů nakonec neakceptovaly, vypsaly by LČR tendry již v září a smlouvy z nich by platily od ledna příštího roku, ale jen na rok. Důležitá je dohoda zejména s firmami, které zakázky získaly v loňských dvou kolech kontroverzních tendrů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down