05.05.2008 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚOHS potvrdil pokutu drůbežářům

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil pokutu 14,2 milionu korun za kartel českých drůbežářů. Sankci, kterou poprvé vyměřil loni, rozdělil mezi sedm podniků. Firmy se proti prvnímu rozhodnutí odvolaly, důvod ke snížení nebo zrušení pokuty ale nebyl, sdělil předseda úřadu Martin Pecina. Verdikt je pravomocný, firmy se mohou obrátit na soud.

Úřad podle Peciny konstatoval, že uskutečněnou dohodou mezi sebou účastníci řízení vyloučili riziko soutěže na trhu. Zpracovatelé drůbežího masa, které mají na českém trhu asi šestinový podíl, se totiž předloni v prosinci dohodly na společném postupu vůči svým odběratelům. Chtěly od nich, aby dávaly za maso víc než tehdejších 19 Kč. Navíc vyzvaly i ostatní chovatele, aby přestali dodávat na český trh, pokud budou dál za kilogram drůbeže dostávat méně než 20 korun. 
Agrodružstvo Jevišovice má podle rozhodnutí zaplatit 8,25 milionu korun, Sušárna Pohořelice 3,53 milionu a zbývající pětice firem - Agroprodukt, Zemědělské družstvo Roštýn, Zemědělské družstvo Petřín, Karlov a ZEVA Chlístovice částky ve výši 343 tisíc až 600 tisíc korun. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down