02.08.2006 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚOHS povolil, aby Olma byla pod kontrolou Eliga a Milkagra

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil, že potravinářská společnost Eligo může ovládat čtyřicet procent mlékárenského podniku Olma. Eligo tak bude společně kontrolovat olomouckou firmu s Milkagro, která je většinovým vlastníkem. Podle mluvčího ÚOHS Kristiána Chalupy toto spojení nenaruší hospodářskou soutěž. Olma a Eligo budou mít na trhu sušených mléčných výrobků menší než pětiprocentní podíl.

Úřad se zabýval jen změnou podílů na trhu se sušenými mléčnými výrobky, kde zase působí Eligo. V této oblasti mají obě firmy podle údajů z roku 2004 tržby přibližně 629 milionů korun. Dvě pětiny akcií Olmy koupilo Eligo loni v září od společnosti Goliard. Eligo i Olma měly už předtím dlouhodobé obchodní vazby. Eligo ještě ovládá podniky PMV Zábřeh, Inelkab, Moc sport a Moc. Od spojení s olomouckou mlékárnou si firma slibovala zlepšení distribuce svých produktů. Kupní cenu firmy nezveřejnily.
Milkagru patří v Olmě necelých 51 procent akcií. Olma má ještě dvě dceřiné společnosti - na Slovensku a v Polsku. Loni podnik vydělal 2,65 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down