25.07.2007 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚOHS povolil prodej firmy Vinium Českým vinařským závodům

Velkopavlovickou společnost Vinium mohou koupit České vinařské závody. Fúzi už schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vinium, jedna z velkých vinařských firem na jihu Moravy, dosud patřila několika podnikatelům. Za souhrnný podíl 99,6 procenta dostali podle odhadů až několik stovek milionů korun.

Vinium se základním kapitálem 210 milionů má na českém trhu asi osmiprocentní podíl. Zaměstnává necelou stovku lidí, jeho roční tržby přesahují 300 milionů korun. České vinařské závody plánují, že teď na jih Moravy přestěhují ze Žamberku svoji stáčírnu. Jinak ale budou obě firmy dál vystupovat samostatně. Závody se budou specializovat hlavně na produkci stolních vín a Vinium na jakostní odrůdové druhy, uvedl ředitel Vinia Jiří Čábelka.
České vinařské závody loni utržily přes 200 milionů korun. Kromě Vinia vlastní také Vinařství VR Rakvice. Závody patří do skupiny Prosperita. Ta vlastní také podíly v druhém největším domácím výrobci pístů - továrně Almet, v rožnovské vodohospodářské a teplárenské firmě Energoaqua, ve slévárně Kdynium či v třeboňském Otavanu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down