25.04.2001 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚOHS se bude zabývat náhradami na sucho

Stížnost na omezení hospodářské soutěže při poskytnutí podpory ke zmírnění škod způsobených loňským suchem podaly na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tři společnosti z Ústeckoorlicka.

Domnívají se, že vláda a MZe omezily hospodářskou soutěž tím, že při poskytování státní finanční podpory ke zmírnění následků škod na porostech způsobených suchem je pominuly, ačkoli měly na podporu nárok. Při rozdělování dotací vycházelo MZe z metodiky hodnocení sucha, která však podle zmíněných společností nerespektovala některé obecně platné agronomické zásady ani dopad sucha na některé oblasti. Nebyl vzat v úvahu ani již známý výsledek sklizně. Společnosti tvrdí, že podle vládního nařízení byly jako více suchem poškozené posuzovány některé plodiny, které jsou na vodu méně náročné (např. chmel, vinná réva) než pícniny. To podle nich zvýhodnilo určitou část podnikatelů v zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down