09.02.2006 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚOHS: tři největší cukrovary definitivně bez pokut

Cukrovary TTD nebudou postihnuty pokutou 118,7 milionu korun za kritizovanou dohodu o rozdělení trhu a dohodu o cenách. Rozhodl tak definitivně Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, když zjistil, že vyměňované informace měly jen malý význam. Navíc vypršel termín pro uložení pokuty, uvedl z tiskového oddělení antimonopolního úřadu Filip Vrána pro týdeník Czech Business Weekly.

Antimonopolní úřad vinil všechny tři firmy z toho, že si prostřednictvím Českomoravského cukrovarnického spolku každý měsíc vyměňovaly důvěrné informace o produkci cukru, zásobách, prodejích, vývozech a dovozech cukru a o podílech na trhu. Úřad z toho původně vyvodil závěr, že mezi účastníky řízení existovala dohoda o rozdělení trhu.
Antimonopolní úřad začal vyšetřovat dohody cukrovarů v září 2004. Tehdejší šéf úřadu Josef Bednář rozhodl o pokutě, cukrovary se však odvolaly. Nový předseda ÚOHS Martin Pecina loni v září Bednářovo rozhodnutí zrušil a vrátil kauzu k novému projednání.
Generální ředitel společnosti Eastern Sugar ČR Štěpán Hodač řekl, že podobné rozhodnutí očekával. Připomněl, že od začátku správního řízení tvrdili, že nejednali v rozporu se zákonem. Úřad shledal pouze částečné pochybení při ve výměně statistických informací. Tento systém ale fungoval již před rokem 1997 nebo 1998 a byl již úřadem šetřen v roce 1999 a 2000 a i toto řízení bylo zastaveno, dodal.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down