28.08.2002 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úprava krajiny nejen pro koroptev polní

V Galerii Sýpka u Vlkova (nedaleko Velké Bíteše) probíhá do konce září výstava nazvaná „Úprava krajiny, nejen pro koroptev polní“, na kterou bude 6. září 2002 navazovat stejnojmenný seminář. Na výstavě jsou prezentovány úpravy krajiny provedené péčí státu v rámci komplexních pozemkových úprav a drobnější a dočasné úpravy krajiny prováděné občany - myslivci ve spolupráci s vlastníky a s uživateli zemědělských pozemků. Jedná se o zřizování pruhových potravních políček, biopásů, remízků a úhorů. Vkládáním těchto prvků do intenzivně obdělávané zemědělské krajiny se již několik roků zlepšuje životní prostředí krajiny v okolí obcí Vlkov, Březí, Milešín, Nová Ves a Heřmanov.

Vhodným ukazatelem vývoje kvality životního prostředí je koroptev polní jejíž počty výrazně narůstají. Výstavu podpořil Fond Vysočiny, který tím potvrdil, že životní prostředí je zdrojem bohatství tohoto kraje a lidí, kteří zde žijí. Vypuštění koroptví polních bylo také podpořeno poskytnutím příspěvku na hospodaření v lesích poskytnutím příspěvku na hospodaření v lesích poskytnutím příspěvku na hospodaření v lesích a to odborem lesního a vodního hospodářství a zemědělství Krajského úřadu kraje Vysočina podle písmene G - podporu ohrožených druhů zvěře.
V srpnu a v září je výstava přístupna po telefonické domluvě s majitelem galerie ing. arch. J. Velkem tel. 0604-970 003. Na seminář v září je možno se do konce srpna přihlásit u J. Holého tel. 0619-543 570 (večer). Bližší informace k výstavě i semináři může poskytnout F. Havlát, tel. 0603 982 931 a P. Bureš 066-4602204, 0777-750115.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down