24.11.2006 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úřady stanovily podporu pro pěstitele cukrovky a smluvní poskytovatele strojů

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem stanovilo procento restrukturalizační podpory, jakou má společnost Eastern Sugar ČR vyplatit pěstitelům a smluvním poskytovatelům strojů jako odškodnění za to, že v České republice uzavře tři cukrovary – v Němčicích nad Hanou, v Kojetíně a v Hrochově Týnci. Z restrukturalizační podpory 730 eur za tunu cukru poskytnuté společnosti Eastern Sugar ČR na kvótované množství 102 472,793 tuny cukru byla určena pro tyto dodavatele podpora ve výši 29,3 procenta. Z toho je podíl pro pěstitele cukrovky 27,5 procenta a pro smluvní poskytovatele strojů 1,8 procenta. Informovala o tom mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová.

Rozhodnutí nadnárodní cukrovarnické společnosti Eastern Sugar B.V. uzavřít všechny své cukrovary v České republice považuje ministerstvo zemědělství za krok, který není v souladu se základní myšlenkou a cílem reformy odvětví cukru, jímž je ukončit pěstování cukrové řepy v málo výnosných a málo efektivních oblastech a zrušení neefektivních cukrovarů, připomněla Králová. Na to také upozornila ministryně zemědělství Milena Vicenová v pondělí 20. listopadu na radě ministrů v Bruselu.
Česká republika s Maďarskem a Slovenskem, kde rovněž chce Eastern Sugar ukončit výrobu cukru, bude společně postupovat při dalších jednání s Evropskou komisí, v podpoře zájmů dotčených pěstitelů, dodala Králová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down