09.05.2014 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úřady zatím nenašly pochybení

Živnostenské úřady středočeských měst při kontrolách zatím nenašly podnikatele, kteří prodávali alkohol bez potřebných koncesí. Koncese na prodej alkoholu si měli prodejci vyřídit do 17. dubna, po tomto datu nemohou bez koncese alkohol prodávat.

"Průběžně to zařazujeme do plánu kontrol a chodíme běžně do restaurací. Zatím při našich kontrolách nebylo nic takového zjištěno," řekla Romana Svobodová z kladenského živnostenského úřadu. Problémy nezaznamenali podle pracovníků živnostenských úřadů ani na Kutnohorsku nebo Kolínsku. "Děláme kontrolní činnost dnes a denně a pořád, samozřejmě kontrolujeme i hostinské provozovny a zatím jsme nenarazili na žádnou, kde by to nebylo v pořádku," řekl Vojtěch Hrda z kolínského živnostenského úřadu.  V Berouně se podle Ivany Mikulové z tamního úřadu začne s kontrolami koncesí koncem května. "Kontroly se ještě moc nerozběhly, protože na to živnostenské úřady mají 30 dní, takže kdo si požádal 17. dubna, tak by ještě koncesi neměl," řekla.
Na pohostinství bez koncese na alkohol zatím nenarazila ani kontrola z mladoboleslavského živnostenského úřadu. Podle jeho zaměstnance Miroslava Nosálka se tam kontroly provádějí přibližně dvakrát až třikrát do měsíce.
Obnovení koncese je jedním z bodů vládního plánu nulové tolerance  černého trhu s lihovinami. Opatření, které má zlepšit přehled o prodejcích lihu a lihovin a více chránit konečné spotřebitele před závadnými lihovinami, bylo schváleno kvůli metanolové aféře.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down