URBATECH předvede elektromobily i malotraktory, poskytne poradenství

Třídenní veletrh URBATECH začíná na českobudějovickém Výstavišti 30. března 2023, expozice vystavovatelů se soustředí v pavilonu T1, praktické ukázky techniky budou po celou dobu veletrhu na venkovních výstavních plochách. Součástí veletrhu jsou odborné konference ve čtvrtek a v pátek v Národním pavilonu Z.

„Cílem URBATECHU je vytvořit platformu pro výměnu zkušeností, praktických rad a řešení v oblasti zajištění správy měst a obcí, městských společností, zemědělských a lesních celků,“ vysvětluje předseda představenstva českobudějovického Výstaviště Mojmír Severin s tím, že města a obce mohou díky novým poznatkům, které na veletrhu získají, ušetřit i nemalé peníze.
Veletrh URBATECH je primárně věnovaný pro zástupce samosprávy, starosty měst a obcí, ale inspiraci a užitečné informace na něm získá i široká veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky komunální techniky, jako jsou malotraktory, sekačky, zametací, čisticí i další stroje, lesní a zemědělská technika nebo stroje pro likvidaci biomasy. „Přímo v areálu je možné si otestovat elektromobily například značky Tesla, bude zde i nabídka dobíjecích stanic pro elektromobilitu,“ dodává obchodní ředitel Výstaviště Jan Kuběna. Ministerstvo životního prostředí bude ve své expozici prezentovat dotační program Nová zelená úsporám. Návštěvníci mohou využít i poradenská centra, kde na ně budou čekat architekti nebo odborníci ze Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu.
Ve čtvrtek a v pátek je vstupné na veletrh 200 korun, v sobotu je pak cena poloviční, tedy 100 korun.
Paralelně s konferencí URBATECH organizuje Svaz měst a obcí ČR Krajské setkání, kde představí novinky ze světa samospráv a hlavním tématem bude efektivita, úspory a pozitivní rozvoj obce v roce 2023. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR a Komora obecních lesů organizuje odbornou konferenci pro zástupce samosprávy, vedení měst a obcí a jejich odborné lesní hospodáře, bez ohledu na členství ve SVOL. Obě setkání jsou naplánována na čtvrtek 30. března v Národním pavilonu Z.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down