27.03.2009 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úřední uznání bude nutné

Rozmnožovací materiál vinné révy zřejmě bude muset být vždy uznán Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským. V návaznosti na novou evropskou směrnici s tím počítá s tím novelu zákona o oběhu osiva, který schválil Senát. Norma, kterou nyní dostane k podpisu prezident, má zpřesnit pravidla pro nakládání s osivem a sadbou.

Novela, jak senátorům řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič, zavádí nový pojem "egalizace osiva". Podle ministra se jedná o sloučení partií osiva stejného druhu a odrůdy, které by nemuselo být uznáno, s partií velmi kvalitního osiva. Tím se podle ministra vytvoří osivo, které splní požadavky na uznávací řízení.
"To je hodně složité, ale věřte tomu, že jsme to připravili přesně tak, aby to bylo v pořádku. A zejména chci zdůraznit, že tímto se omezí případné finanční ztráty semenářských firem," uvedl Gandalovič.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down