18.07.2002 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ušatý: Zájem o prasata stoupá

Zvýšený zájem o jatečná prasata pocítilo Odbytové družstvo Centrum Tábor. Masokombináty i obchodníci se v tomto týdnu začali předhánět v poptávce po živých jatečných prasatech. Dokonce poprvé v letošním roce začali odběratelé nabízet sami vyšší ceny. Informova o tom Miroslav Ušatý, ředitel OD Centrum.

Jak dále uvedl, OD Centrum již v tomto týdnu prodává část prasat za cenu 30,- Kč. Na další týden, tj. od 29. 07. 2002 nabízejí odběratelé ceny na úrovni 33,- Kč a podle Ušatého to nemusí být pro tento týden cena konečná. Stavy prasat, které půjdou na jatka v měsíci srpnu a září letošního roku, nedosahují v některých oblastech ani 80 % obvyklých stavů a je předpoklad růstu cen. Je jen otázkou, jak vysoko a jak rychle. "Může dojít ke stavu, kdy se odběratelé budou cenově podbízet zemědělcům a sami budou zvyšovat ceny," tvrdí Ušatý.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down