12.05.2014 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspěch moravských vinařů

Vinaři z Moravy vezou z jedné z největších světových soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles 17 medailí, z toho pět zlatých. Uvádí se to na webu soutěže. K nejúspěšnějším patřilo vinařství Vinné sklepy Lechovice se ziskem dvou zlatých medailí za Cabernet Sauvignon, ledové víno 2012 a Frankovku, ledové víno 2007. Jednu zlatou veze Zámecké vinařství Bzenec za Chardonnay, výběr z hroznů 2012, Josef Dufek za Tramín červený a Vinofol za stejnou odrůdu.

Soutěž se poprvé uskutečnila v roce 1994 v Bruggách. V následujících letech se hodnocení konalo v Bruselu a dalších evropských městech, letos opět v Bruselu. Organizátoři výsledky vyhlásili v pátek. Podle ředitele Zámeckého vinařství Bzenec Bořka Svobody asi nebude mít ocenění ze zahraničí na prodeje vína této firmy vliv. "Je to pro nás ale důležité v tom, že jsme se při výrobě vína dali správnou cestou," řekl Svoboda. Společnosti podle něj ocenění pomůže i v budování dobrého jména.  Concours Mondial de Bruxelles patří mezi náročné světové soutěže vín. Vzorky hodnotí odborná porota mimořádně přísně a zároveň se zde vína utkávají s nejlepší světovou produkcí a vinařskými styly. "Aby jakékoli víno uspělo mezi více než 8000 konkurenty z 58 vinařských zemí, musí mít parametry opravdové světové extratřídy," uvedl Pavel Krška z Národního vinařského centra. Letos se moravským vinařů v zahraničí daří. Nedávno přivezli z mezinárodní soutěže Le Mondial du Rosé ve Francii čtyři zlaté a 11 stříbrných medailí. Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku vyhrál prestižní přehlídku světových výrobců odrůdy Chardonnay a Zámecké vinařství Bzenec vyhrálo se svým Rulandským bílým 2011 pozdní sběr soutěž této odrůdy rovněž ve Francii.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down