22.06.2012 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspěšná revitalizace

Lesy ČR úspěšně dokončily revitalizaci lipové aleje v Babiččině údolí u Ratibořic, jehož péči přikládá podnik mimořádnou důležitost. Důkazem toho je také nedávno dokončený projekt revitalizace místní historické lipové aleje. Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí tohoto podniku Zbyněk Boublík.

Historické lípy nacházející se na lesní cestě vedoucí od státní silnice směrem k Bílému mostu prošly potřebným odborným ošetřením. Odborníci na jednotlivých stromech provedli zdravotní a odlehčovací řezy a některé stromy ještě stabilizovali vazbami. Podobným ošetřením jako lípy prošly i čtyři nedaleké, mimořádně vzácné douglasky tisolisté rostoucí bezprostředně za Červeným mostem. Celkově prošlo ošetřením 61 stromů. V dalších letech budou probíhat nezbytné udržovací práce. Díky realizaci projektu Lesy ČR místní lipové aleji coby významnému krajinnému prvku prodloužily život a přispěly i k vyššímu zajištění bezpečnosti návštěvníků Babiččina údolí. Na daný projekt se Lesům ČR podařilo získat finanční podporu z fondů Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj, v rámci Operačního programu Životní prostředí, Oblasti podpory 6.3 Obnova krajinných struktur.
V oblasti národní přírodní památky Babiččino údolí Lesy ČR kromě 190 hektarů lesních porostů pečují také o několik zajímavých staveb, mezi které patří již zmiňovaný Bílý a Červený most klenoucí se přes řeku Úpu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down