Úspěšné čerpání prostředků v projektu ovoce do škol

Z alokované částky na Program rozvoje venkova a operační program Rybářství ve výši 3,7 miliardy euro bylo k poslednímu dni minulého roku vyčerpáno 3,69 miliardy euro s tím, že administrativní proces nám probíhá. Očekává se, že Česká republika vyčerpá lehce přes sto procent prostředků z Programu rozvoje venkova. Uvedl to na tiskové konferenci v Praze ministr zemědělství Marian Jurečka s tím, že ne všechno, týkající se čerpání evropských peněz, probíhá však hladce.

Ministr na projektu ovoce a zelenina do škol demonstroval to, že ne všechno, co se v České republice děje kolem evropských peněz, končí deficitem. Původní částku, kterou ČR měla alokovanou na školní rok 2014/2015, ve výši 86 milionů korun, výborně čerpala, zatímco jiné členské státy neodkázaly v rámci tohoto programu ovoce a zelenina do škol vyčerpávat své národní obálky. „Naši původní národní obálku jsme tak navýšili o další 64 milionů korun a dokázali jsme z rozpočtu EU na tyto projekty vyčerpat 150 milionů korun s tím, že kofinancování ČR bylo ve výši 40 milionů korun,“ shrnul ministr a dodal, že díky tomu se ukazuje, že v České republice umíme kvalitně čerpat evropské prostředky.  Podle Jurečky za lepším čerpáním prostředků stálo to, že se do programu přihlásilo o téměř tisíc škol více a počet dodaných produktů se zvedl za posledních pět let o více než sto procent. V současnosti je do něj zapojeno 16 dodavatelů ovoce a zeleniny.

  

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down