Úspěšné farmářské trhy v Brně

Historicky první farmářské trhy v Brně-Bystrci se setkaly s velkým zájmem návštěvníků. Možnosti nakoupit si potraviny přímo od zemědělců využily v neděli zhruba tři tisícovky Brňanů. Řada sedláků měla vyprodáno už pár hodin po otevření stánků.

„Myslím, že se dnes sešlo hned několik věcí dohromady. Trhy měly dobrou reklamu, bylo pěkné počasí a lidé z Bystrce se přišli podívat, co se tu děje,“ řekl Jan Sedlák, který ve svém stánku u hotelu Santon prodával kozí produkty. Na farmě jeho rodiny za něj v Šošůvce na Blanensku musela zaskočit dcera se synem. „Pro farmáře to není jednoduché odjet. Někdo musí podojit a zastat další činnosti,“ vysvětloval. Na příští farmářské trhy do Brna přiveze větší zásoby zboží, vyprodáno měl už za hodinu a půl od otevření trhů.
Velkému zájmu se těšily i další produkty, zejména ty, které byly oceněny v krajské soutěži o nejlepší jihomoravskou potravinu. Dobře se prodávaly i uzeniny firmy Janíček & Čupa ze Židlochovic.
Spokojení byli také organizátoři z hotelu Santon. Podle Evy Lavičkové na místo přijelo kolem 27 firem. Zájem o akci byl nebývalý a doprava místy kolabovala. „S tak velkým zájmem jsme nepočítali a myslím, že ani samotní farmáři. Na příští termín budou muset přivézt více produktů,“ uvedla Lavičková. Další farmářské trhy se v Brně – Bystrci uskuteční v říjnu. Regionální agrární komora pro farmáře našla v Brně ještě jedno místo. Sérii trhů chce uspořádat blízko centra města v Kotlářské ulici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *