03.10.2000 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspěšný Den Zemědělce i pro oráče

Mistry ČR v orbě se stali Miroslav Ondrušek a Aleš Malý. Soutěž uspořádalo v pátek 29. září naše vydavatelství.

Českým mistrem s klasickým pluhem se v Bečvárech na Kolínsku stal Miroslav Ondrušek ze Zetor teamu ČR. Prvenství v orbě otočným pluhem patří Aleši Malému ze Středního odborného učiliště zemědělského v Zábřehu. "Orba je rok od roku kvalitnější. Do soutěže se hlásí dost juniorů, takže je naděje, že se v této soutěžní zemědělské disciplíně bude pokračovat," řekl hlavní rozhodčí Richard Webinger.
Zemědělská učiliště tak podle něj navíc mohou dokladovat, že výchova žáků, nástupců odcházejících zemědělců, je na dobré úrovni. Soutěže se zúčastnilo 25 soutěžících včetně jednoho hosta ze Slovenska. Síly si měřili v orbě klasickým dvouradličným pluhem a otočným oboustranným pluhem. Většina z nich jezdila s traktory Zetor a pluhy Kverneland.
Letošní soutěž pojali organizátoři zároveň jako Den Zemědělce. Okolo tří tisíc návštěvníků tak mohlo zhlédnout ukázky práce širokého sortimentu zemědělské techniky, které byly nejen podle pořadatelů letos největší svého druhu v ČR. Představilo se bezmála 40 firem, které předvedly v akci přes 50 strojů a souprav. Mezi vystavujícími byli dovozci i výrobci, zúčastnily se například firmy Strom, Agrostroj, Some, Case, New Holland a další.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down