06.02.2001 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ústav pro ekopolitiku možná končí s přípravou ekologického kodexu

První verzi věcného záměru obecné části zákoníku životního prostředí v prosinci dopracoval tým ekologických právníků Ústavu pro ekopolitiku.

Zákoník by měl být rámcem současné legislativy pro oblast životního prostředí, jeho vypracování hradí z více než 80 procent nizozemská vláda.
V minulých letech projekt podporovalo ministerstvo životního prostředí, nyní podle ředitelky Ústavu Evy Kružíkové hrozí, že skončí v půli cesty. "Ministerstvo s námi po celou dobu projektu nekomunikovalo,nyní připravuje dopis holandské vládě, aby investovala jinam,"sdělila Kružíková novinářům. Projekt, který měl vyvrcholit v roce2002 sepsáním věcného záměru celého kodexu, se zakládá na obdobných předpisech Velké Británie, Nizozemska a například Švédska. Práce na zákoníku vrcholí v Polsku a Německu.
Předčasné ukončení projektu, který financuje úřad ministra Miloše Kužvarta ze 12 procent, by podle Kružíkové vrhlo stín na pověst Česka. Vyjádření ministerstva se nám zatím nepodařilo získat.
Vypracování kodexu, který by se stal podle právníka Václava Mezřického jedním z pilířů českého práva, je dlouhodobou záležitostí. Jeho autoři počítají s diskusí o některých sporných bodech a neuvažují o tom, že by vešel v platnost v nejbližších letech. Ústav pro ekopolitiku je obecně prospěšnou společností as nizozemskou vládou začal spolupracovat na doporučení ministerstva životního prostředí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down