31.07.2006 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ústecká Setuza loni snížila ztrátu

Ústecká potravinářská firma Setuza hospodařila loni se ztrátou 86,5 milionu korun, přitom v roce 2004 vykázala ztrátu 685,7 milionu korun. Tržby společnosti meziročně vzrostly o 1,8 miliardy korun na 7,4 miliardy korun. Informovala o tom mluvčí Setuzy Marie Logrová s tím, že o výsledcích budou akcionáři jednat na valné hromadě koncem srpna.

V tržbách se podle mluvčí projevil zvýšený zájem o využití olejů v oleochemických produktech. "Konkurence levných dovozů olejů pro potravinářské účely zhoršuje pozice společnosti na malospotřebitelském trhu. Tato skutečnost si vyžádala zvýšené finanční nároky na podporu prodeje," vysvětlila.
Setuza více než třetinu produkce vyváží. Proto se v hospodaření negativně projevilo zpevnění koruny. Mimořádným výdajem loni bylo daňové penále 35 milionů korun. "Bylo odrazem špatných rozhodnutí vedení společnosti v letech 1998 až 1999," uvedla Logrová.
Výsledky jsou podle ní ve znamení částečné stabilizace ekonomiky společnosti. "Bohužel se významně nepodařilo změnit postoje některých představitelů státních institucí, kteří nerozlišují činnost a práci firmy od aktivit jejích akcionářů," uvedl Logrová. Dodala že případ Tomáše Pitra, kterého soud poslal na pět let do vězení za daňové delikty a který patří do skupiny, jež společnost ovládá, se Setuzy nijak nedotkl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down