Ústecký kraj podpoří včelaře téměř šesti miliony korun

Ústecký kraj podpoří včelaře. Letos si chovatelé včel rozdělí skoro šest milionů korun. Dotace dostanou v rámci programu rozvoje eko-agro oblastí také rybáři nebo provozovatelé záchranných stanic. Krajští zastupitelé zvýšili rozpočet, aby se dostalo na každého žadatele.

Celkem komise hodnotila téměř 400 žádostí. "Uspěl prakticky každý, kdo splnil podmínky dotace," uvedl hejtman Oldřich Bubečníček, který oceňuje zejména působení včelařů. "Nejprve jsme podporovali pouze začínající chovatele, poté, co řadu včelstev zlikvidovaly nemoci, jsme začali pomáhat i těm zkušenějším," uvedl hejtman. Ústecký kraj přispívá lidem na pořízení úlů a vybavení i na zaučování nováčků. V regionu se už zčásti podařilo obnovit včelstva poté, co je zdecimoval mor včelího plodu a roztoč varroáza. Rybáři a rybníkáři dostanou 1,16 milionu korun, provozovatelé záchranných stanic 808 tisíc korun. Na rozvoj ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty kraj vyčlenil přes dva miliony korun a 626 tisíc korun je určeno na obnovu krajiny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down