22.05.2023 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ústecký kraj rozdělí obcím 44,5 milionu korun z programu obnovy venkova

Ústecký kraj rozdělí obcím 44,5 milionu korun z programu obnovy venkova. Peníze dostanou radnice na úpravy objektů, stavby chodníků a místních komunikací, údržbu veřejných prostranství či výsadbu zeleně. Cílem programu je podle radního Michala Kučery vytvořit podmínky, aby se obyvatelé obcí sami snažili o rozvoj venkova.

Samosprávy podaly 259 žádostí s celkovým objemem bezmála 85,5 milionu korun. "Těší mě, že program obnovy venkova je v našem kraji hojně využíván ke zlepšení života v obcích i k jejich rozvoji," uvedl Kučera. Program je určený obcím do dvou tisíc obyvatel. Obce, ve kterých žije tisíc až dva tisíce lidí, mohou získat až sto procent nákladů na daný projekt. U obcí do 500 obyvatel podpora může činit 70 procent.

Obce využijí peníze od kraje například na stavbu odpočinkových a rekreačních míst, zateplení obecních úřadů, vytvoření elektronické úřední desky, obnovu nebo vybavení kulturních sálů, zakoupení laviček a stavbu posezení či pergol.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down