15.05.2000 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ústřední vodosprávní úřad bude v působnosti MZe

Vláda na svém dnešním jednání dnes rozhodla, že Ústřední vodosprávní úřad, který má vykonávat státní dozor v oblasti vodního hospodářství, bude spadat do působnosti MZe. Ministru zemědělství Janu Fenclovi a ministru životního prostředí Miloši Kužvartovi, kteří se přou o tyto kompetence k vodám, vláda uložila, aby zákon o vodách ve smyslu zmíněného rozhodnutí do měsíce společně přepracovali. V průběhu zasedání vlády to uvedl její mluvčí Libor Rouček.

Cílem změny, je nahradit dosavadní právní úpravu týkající se vod, která je nyní obsažena ve třech zákonech a v mnoha dalších předpisech, jedním zákonem. Návrh vychází z koncepce dosavadní právní úpravy a zahrnuje předpisy EU, a to i s ohledem na novou koncepci vodní politiky projednávanou v unii. Řeší především právní vztahy k povrchovým a podzemním vodám jako k přírodnímu zdroji, stanoví podmínky pro jejich využívání a ukládá povinnosti právnickým i fyzickým osobám v souvislosti s jejich ochranou. Návrh pamatuje i na poplatky za odběr povrchových vod a za vypouštění vod odpadních do vod povrchových a řeší i problematiku tzv. hraničních vod s ohledem na mezinárodní smlouvy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down