16.01.2007 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uzávěrka do soutěže je již koncem ledna

Do konce letošního ledna je možné zasílat přihlášky dio soutěže o Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí 2006. Úspěšné firemní projekty získávají možnost účasti v Evropské ceně životního prostředí pro podnikatele pořádané Evropskou komisí.

O soutěži
Soutěž „Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2006“ vyhlašuje Organizace Business Leaders Forum (BLF) BLF každoročně a počet přihlašovaných projektů se rok od roku zvyšuje. Motivací pro účast v této soutěži je bezesporu prestižní ocenění a navržená nominace do Evropské ceny, která je pořádána každé 2 roky Evropskou komisí. Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2006 je příležitostí pro všechny organizace, které znatelným a měřitelným způsobem dobrovolně přispívají ke zlepšení životního a pracovního prostředí ve svém místě působnosti. Jakýkoliv subjekt, který ve svých strategiích zohledňuje hledisko zdraví, životního prostředí a zlepšování podnikové kultury dává najevo svým chováním zájem o společenskou odpovědnost, protože jedním z aspektů společensky odpovědného chování firem je právě ochrana životního prostředí, problematika bezpečnosti práce a podpora vzdělávání v oblasti ekologie. CSR neboli společenská odpovědnost firem je přitom jednou z podmínek dlouhodobě udržitelného rozvoje.
Mezi vítané kandidáty na prestižní ocenění Business Leaders Fora se řadí jak průmyslové a servisní podniky, tak i místní komunity, zastupitelstva nebo nevládní organizace, které přispějí k minimalizování škodlivých emisí, redukci odpadů a jinak prospějí prostředí, ve kterém působí, ať už novým výrobkem, inovovanými procesy, technologiemi nebo zavedením nových systémů. Za nejlepšího účastníka soutěže je pak považován ten, který díky svým inovativním technikám dosáhl nejlepšího měřitelného výsledku v daných oblastech. Soutěžní projekt je nutno shrnout na 1 až 2 stránky s uvedením konkrétních přínosů a vynaložených nákladů a zaslat na adresu Business Leaders Fora (Palác Lucerna, Štěpánská 61, 116 02 Praha 1) v tištěné nebo elektronické formě na email blf@blf.cz do 31. ledna 2007.
Ze soutěže budou vyloučeny ty projekty, které byly realizovány pod hrozbou restrikce či penále anebo z nutnosti plnění legislativy. Přihlášené projekty budou posouzeny komisí složenou z významných odborníků v oblasti životního prostředí v čele s prof. RNDr. Bedřichem Moldanem, CSc, ředitelem Centra pro otázky životního prostředí UK. Slavnostní předání ceny proběhne na jaře roku 2007 za účasti předních představitelů průmyslu a obchodu, veřejné správy a nevládních organizací.
Mezi firmy, které doposud získaly ocenění, patří Komtesa Kutná Hora, Třinecké železárny, Fiomo Praha, Synthesia Pardubice, Barum Continental Otrokovice, Kovohutě Příbram, Česká rafinérská, Vítkovice, Elektrárny Opatovice, Komutex, Tesla Sezam, Metrostav, TC Mach, Wiegel CZ žárové zinkování, Juwital, Kovohutě Příbram nástupnická. Zvláštní ocenění obdržela ZŠ Molákova, Škola Mesit a Karviná 2000, Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, Veskom spolu s Obecním úřadem Borová Lada, Diakonie Broumov, Městský úřad Holešov a Obec Vrutice, TARMAC CZ a.s., MUCOS Pharma CZ, s.r.o. a Středočeské sběrné suroviny.
Evropská ekologická cena
BLF se rozhodlo využít své možnosti a provázat Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí s „Evropskou ekologickou cenou pro podnikatele“ (The European Business Award For Environment). Nejlepší projekty, které jsou přihlášeny do Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí, jsou proto nominovány do evropské ceny, ve které se utkávají zástupci států EU a Turecka. Ta je rozdělena do kategorií environmentální management, produkt, proces a mezinárodní spolupráce. Minulý ročník zaznamenal rekordní počet přijatých přihlášek (celkem 139), což je nezvratný důkaz o rostoucím zájmu podnikatelského světa o životní prostředí a uvědomění si výhod účasti v této soutěži. Stěžejní úsilí „Evropské ekologické ceny pro podnikatele“ směřuje k projevení uznání a ocenění firem, které integrují koncept udržitelného rozvoje do svých aktivit a stávají se tím vzorem pro ostatní.
O BLF
Business Leaders Forum je sdružení významných mezinárodních a českých firem, které jsou zastáncem myšlenky společenské odpovědnosti firem a prosazování etiky v podnikatelské praxi. Šíření těchto idejí je zároveň hlavním cílem sdružení. Vedle Ekologické ceny realizuje BLF program „Stínování manažerů“, který se zaměřuje na propojování akademické a podnikatelské sféry, projekt „CSR pro malé a střední podniky“, který zprostředkovává znalosti v oblasti CSR malým a středním podnikům, a řadu dalších aktivit.
Více o BLF se dozvíte na www.blf.cz, další informace o soutěži můžete nalézt na www.blf.cz/cena nebo na www.csr-online.cz v sekci aktualit.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:
Business Leaders Forum
Ing. Tomáš Nejedlo
tel: 224 216 275, e-mail: blf@blf.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down