13.09.2013 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚZEI povede Černoch

Ministr zemědělství Miroslav Toman odvolal ke konci minulého týdne z funkce ředitele Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) Jan Šlajse. Vedením organizace pověřil od 9. září bývalého ekonomického náměstka ministra zemědělství a předchozího ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu Oldřicha Černocha. Potvrdila to mluvčí ministerstva Dana Večeřová.

Podle Večeřové nebyl Toman spokojený s komunikací s ústavem, měl také jiné názory na směřování organizace. Černocha, který v minulosti dlouhá léta působil také coby finanční ředitel České pošty, označila za zkušeného ekonomického odborníka.
Šlajs stál v čele instituce od podzimu 2011, předtím působil na MZe například jako vrchní ředitel správní sekce, která zodpovídá za veřejné zakázky a informační technologie. Šlajs byl v minulosti také mluvčím Prahy 5 v době, kdy v jejím čele stál kontroverzní starosta za ODS Milan Jančík.
ÚZEI je expertním centrem zaměřeným na zemědělskou ekonomiku, potravinářství, zemědělské poradenství a informace. ÚZEI zřizuje také Knihovnu Antonína Švehly, která je třetí největší oborovou knihovnou na světě. V roce 2012 oslavil institut 100 let od založení. ÚZEI je také znaleckým ústavem v oboru ekonomika, potravinářství a zemědělství

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down