02.07.2007 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚZPI otevřel nový internetový portál o venkovu

Nový internetový portál zaměřený na venkov otevřel nedávno pro veřejnost Ústav zemědělských a potravinářských informací (ÚZPI). Jak pro Agroweb uvedl mluvčí ústavu Pavel Kovář, na adrese www.infovenkov.cz tak zájemci najdou veškeré podstatné informace k programům rozvoje venkova a další informace z venkovského prostředí.

„Portál infovenkov je jedním z bodů projektu ÚZPI, jehož cílem je poskytnout veřejnosti poradenský a informační servis při změnách bouřlivě se rozvíjející zemědělské dotační politiky, směřujících od podpor produkce k podporám rozvoje venkovského prostoru a zlepšení stavu životního prostředí,“ uvedl kovář s tím, že základem nového informačního servisu budou možnosti využití Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EAFRD). Snahou ÚZPI je však podle něj přesáhnout rozměr vymezený programem EAFRD, a na stránkách infovenkov poskytnout komplexní přehled o možnostech v oblasti rozvoje venkova a umožnit prostřednictvím interaktivních digitálních map prezentaci regionů a mikroregionů. Bude možné přímo na mapě, rozlišující až katastry obcí, vyhledat sídla a kontakty na místní akční skupiny (MAS), krajská informační střediska (KIS), akreditované poradce, vedené v registru Ministerstva zemědělství, a prezentovat jejich projekty a zkušenosti. Uživatelé budou mít k dispozici překlady ze zahraniční literatury, která se zabývá projekty rozvoje venkova a souběžně bude v provozu také anglické verze infovenkov.
„Již nyní existuje několik webových stránek a iniciativ, zabývajících se některými ze souboru dotačních možností pro venkov. Nikdo však zatím nenabízí souhrnné informace o možnostech rozvoje venkova napříč jednotlivými resorty, doplněné o aktivity nevládních a neziskových organizací. Se všemi těmito iniciativami chceme spolupracovat a umožnit z našeho „infovenkova“ proklik na jejich webové stránky.“ uzavírá Kovář .

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down